Autorka Alexandra
Čítate
10 najpredávanejších romantických kníh všetkých čias
0
Články Recenzie kníh

10 najpredávanejších romantických kníh všetkých čias

Ak by ste sa nejakého nadšenca romantických kníh spýtali na jeho najobľúbenejší romantický román všetkých čias, zrejme by ste nedostali priamu odpoveď. Každý rok vychádzajú tisíce rôznych romantických titulov v rôznych podžánroch, ako sú historické, fantasy, súčasné a erotické. Romantické knihy sú v súčasnosti ešte dostupnejšie prostredníctvom aplikácií a elektronických čítačiek. To je dôvod, prečo je nemožné vybrať len jeden najlepší romantický román. Našťastie nemusíte zúfať, pretože mám pre vás zoznam najlepších romantických kníh, vďaka ktorým sa vám rozbúcha srdce a možno budete potrebovať aj vreckovku.

Tu je 10 najpredávanejších romantických románov všetkých čias

10. Krásny svet, kde sa nachádzaš od Sally Rooney (2021)

– odhadom predaných viac ako 40 000 kópií

Krásny svet patrí medzi najobľúbenejšie romantické knihy fanúšikov romantických čitateľov. Podľa Goodreads sa tento fascinujúci milostný príbeh sústreďuje okolo štyroch postáv. Alice, Eileen, Felix a Simon sa snažia zorientovať vo svete lásky. To vedie k romantickému zauzleniu, ktoré vás udrží po celý čas v napôtí pri čítaní tohto romantického románu. Zistíte, že pri čítaní presúvate svoju oddanosť k rôznym postavám.

9. Svadobné rande (The Wedding Date) od Jasmine Guillory (2018)

– odhadovaný počet predaných kópií viac ako 50 000

Svadobné rande je jedným z najpredávanejších romantických kníh všetkých čias. Tento román srší veselým koketným pôvabom, keď nás prevedie príbehom o medzirasovej láske. Začína v zaseknutom výťahu, kde sa štýlová, úspešná Alexa dostane do pasce s pekne vyzerajúcim detským chirurgom. Alexa by zvyčajne nesúhlasila s tým, aby sa vydala za chlapa, ktorého práve stretla vo výťahu. Ale na Nichols Drew je tak očarujúci, že mu jednoducho nemôže odolať. Ak si chcete užiť romantické romány zo súčastnosti, Svadobné rande je skvelé.

8. Sen v bielom (Vision in White) od Nory Roberts (2009)

– odhadovaný počet predaných kópií viac ako 100 000

Vision in White je ďalšia romantická kniha, ktorý by vám v knižnici rozhodne nemal chýbať. Mackensie, Laurel, Emmaline a Parker sú síce svadobnými plánovačmi, ale nikdy nie nevestami. Sú obklopení láskou každý deň ich úspešného podnikania v oblasti plánovania svadieb. Hoci v práci oplývajú romantikou, oni sami nemali to šťastie, aby našli lásku. Mackensie nás prevedie svojou vlastnou milostnou skúsenosťou, ktorá sa ukáže byť klamlivejšia, než pôvodne predpokladala.

7. Sedem dní v júni od Tia Williams (2021)

– odhadovaných predaných viac ako 200 000 kópií

Pred dvadsiatimi rokmi sa Shane a Eva v priebehu krátkeho týždňa do seba zamilovali. Keď sa konečne znovu stretnú v Brooklyne, Shane, autor bestsellerov, a Eva, spisovateľka erotických románov, dostanú šancu oživiť iskru, ktorá ich prvýkrát spojila. Aj keď sa tvária, že je všetko v poriadku, ich chémia je nepopierateľná a fakt, že si tajne píšu svoje myšlienky do kníh už od prvého stretnutia. Je to zmyselné, sexy a lahodne parné.

6. Long Shot od Kennedyho Ryana (2018)

– odhadovaný počet predaných kópií viac ako 200 000

Iris je študentkou vysokej školy, ktorá na križovatke natrafí na Augusta, hráča NBA, a okamžite sa s ním spojí. Je pripravená začať svoju kariéru v športovom marketingu, no plány naruší jej priateľ z vysokej školy, ktorý hrá basketbal, a nečakaná životná udalosť, ktorá ju a jej milenca drží na diaľku. Tieto dve hrdličky sa stretnú po rokoch, ale Iris je nedostupná, zapletená do zneužívajúceho, toxického vzťahu, vďaka ktorému je ich budúcnosť nepravdepodobná. Nie je žiadnym prekvapením, že román získal v roku 2019 cenu RITA za najlepšiu dlhú súčasnú romancu.

5. Anna Karenina od Leva Tolstého (1877)

– odhadovaný počet predaných kópií viac ako 300 000

Toto je ďalší najpredávanejší epický romantický román, ktorý vás v mene lásky zavedie naprieč kontinentmi. Anna Karenina patrí medzi najdlhšie romantické knihy s viac ako 800 stranami, ale tí, ktorí dokážu prečítať celý román, sú skvele odmenení. Lev Tolstoj napísal román považovaný väčšinou čitateľov za najlepší romantický román všetkých čias. Prevedie vás fascinujúcou mimomanželskou eskapádou a jej vyústením počas cisárskej ruskej kultúry. Potom, čo Anna utečie s grófom Vronským, vzrušenie vystrieda ľútosť, izolácia a paranoja, keď vidíme rozuzlenie ich vzťahu. Táto romantická kniha je hlboko vymysleným portrétom extáz a agónií lásky.

4. Romeo a Júlia od Williama Shakespeara (1564)

– odhadovaný počet predaných kópií viac ako 500 000

Toto je jeden z najpopulárnejších archetypálnych milostných príbehov, ktorý splodil nespočetné množstvo prerozprávaní a inšpiroval mnohých spisovateľov. Podľa Loyal Books je Rómeo a Júlia príbehom nešťastných milencov zo súperiacich rodín Montekovcov a Kapuletovcov, ktoré stanovili väčšinu smerníc katastrofálnej lásky. Tento román by si mal prečítať každý nadšenec lásky, od sugestívnych častí, až po záver, ktorý ho zaradil medzi najsmutnejsie ľúbostné tragédie.

3. Zápisník jednej lásky (The Notebook) od Nicholasa Sparksa (1996)

– odhadovaný počet predaných kópií viac ako 1 milión

Nicholas Spark je uznávaným autorom romantických kníh a dojímavých milostných príbehov. Jeden z jeho najlepších románov, Zápisník jednej lásky, skúma zdanlivo nesúvisiace príbehy – súčasnú zápletku dvoch starších ľudí a romantickú zápletku z minulosti. Podľa dejovej línie muž každé ráno navštívi ženu so zhoršujúcou sa pamäťou, aby jej prečítal časť z ošúchaného zošita. Zápisník obsahuje milostný príbeh Allie Nelsonovej a Noaha Calhouna. Dej odhaľuje podrobnosti o tom, ako sa Allie plánuje vydať za svojho solventného snúbenca z dobrej rodiny, ale váha, či sa toho všetkého predsa len nevzdá kvôli svojej bývalej láske Noahovi. Táto kniha vás donúti prečítať si toho od Nicholasa Sparksa viac.

2. Jane Eyrová od Charlotte Brontëovej (1847)

– odhadovaný počet predaných kópií viac ako 2 milióny

Jane Eyre, ktorá sa nebála otvoriť a skúmaťa témy ako sexualita, náboženstvo a klasicizmus, bola v tom čase prelomovým románom. Jane Eyrová je chudobnou mladou sirotou, ktorá sa pri hľadaní zamestnania dostane do domu záhadného pána Rochestera, ale dostane oveľa viac, než hľadala. Neistú a naivnú Jane magneticky priťahuje jej spočiatku nepríjemný a nevypočítateľný zamestnávateľ. Odhodlaná, svojhlavá, no úplne priemerná Jane, vydaná v čase, keď bola väčšina romantických hlavných hrdinov mysticky príťažlivá, je rebelským závanom čerstvého vzduchu. Tento román stanovuje nový štandard toho, čo by bola romantika. To je dôvod, prečo ju čitatelia milujú aj po viac ako storočí.

1. Pýcha a predsudok od Jane Austenovej (1813)

– odhadom predaných viac ako 30 miliónov kópií

Pýcha a predsudok od Jane Austenovej je nepochybne jedným z najpredávanejších románov všetkých čias, predalo sa ho viac ako 120 miliónov výtlačkov a má niekoľko napodobenín a úprav. Keď Elizabeth Bennetová dosiahne ideálny vek na manželstvo, láska, vzťahy a spôsoby sa stretnú s neprajným 19. storočím. Kvôli svojmu nezávislému mysleniu zažije sériu nepriateľských stretnutí s mnohými, vrátane chladného pána Darcyho, hrdého a uvedomelého muža, s ktorým si postupne vytvorí zvláštnu chémiu.

Ak by ste mali ešte chuť na dve romantické knihy, možno vás zaujme moja tvorba – Tajomstvo Opery – príbeh zo súčasného Paríža alebo V tieni koridy – príbeh ženy v 4 rôznych časových etapách jej života – od lásky z Andalúzie až po komplikované vzťahy zo Slovenska.

Pridaj komentár